• Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Domov

Mladinci ŠK Ig uspešno ubežali izpadu iz državne mladinske lige, Tim Janželj odličen četrti na članskem državnem prvenstvu

V zadnjem tednu avgusta se tradicionalno odvija državna mladinska šahovska liga Slovenije. To je po rangu najvišje državno tekmovanje ekip v mladinski konkurenci do 20 let. Liga je zaprta, vanjo se je mogoče uvrstiti z zmago v 1. ligi v predhodnem letu. ŠK Ig je stalen član državne mladinske lige od l. 2009. V tem času je osvojil eno tretje, eno drugo mesto in štirikrat prvo mesto. Letos smo prvič nastopili s popolnoma pomlajeno ekipo, brez naših najboljših, ki jih letos čaka »ognjeni krst» v državni članski ligi med desetimi najboljšimi klubi Slovenije. Zato je bil cilj letošnjega nastopa obdržati se med osem najboljših mladinskih ekip.

Tekmovanje se je odvijalo na Otočcu na Dolenjskem. ŠK Ig je prvih šest kol nastopil z mlado ekipo: Lara Janželj, Jaka Čop in Miha Jelen. Po prvih šestih kolih smo bili na zadnjem mestu, tesno za šesto in sedmo uvrščenima ekipama. Možnost smo imeli v zadnjem krogu, ker smo igrali proti ekipi, ki se je tudi borila za obstanek v državni mladinski ligi. Domen Hiti, lanskoletni mladinski prvak Slovenije do 20 let, je tako odhitel ekipi na pomoč in v zadnjem kolu smo premagali ŠK Žalec s tri proti nič ter se zavihteli na solidno peto mesto.