Domov

Posamično šahovsko državno prvenstvo mladih 2012

Debeli rtič, 18.-24. februar 2012

Državno prvenstvo v počasnem šahu

Na Debelem rtiču se je  končano 19. mladinsko državno prvenstvo v šahu, kjer je nastopilo več kot 200 šahistk in šahistov. ŠK Ig je na letošnjem Državnem prvenstvu mladinskih kategorij, ki je bilo v prijetnem okolju ob slovenskem morju, nastopil z  osmimi  udeleženci in kar dva sta se kvalificirala na svetovno oziroma evropsko prvenstvo, kar je lep uspeh za mali šahovski klub ŠK Ig.

Najboljšo uvrstitev članov ŠK Ig  je dosegla Lara Janželj v kategoriji deklet do 16 let, njeno drugo mesto ji je odprlo pot na svetovno prvenstvo v Mariboru. Njen brat Tim je v kategoriji fantov do 18 let osvojil 3. mesto, kar mu prav tako omogoča nastop na svetovnem prvenstvu. V kategoriji do 10 let je Miha Jelen osvojil odlično četrto mesto, bil pa je zelo blizu uvrstitve med tri, ki prinaša pokal in pravico do nastopa na svetovnem ali evropskem prvenstvu.  Ker bo letos svetovno prvenstvo v Mariboru, imamo domačini kot organizatorji možnost, da v posameznih kategorijah nastopi več naših igralcev.

Da jim volje in želje po vrhunskih dosežkih ne manjka,  so naši mladi pokazali še na državnem prvenstvu v pospešenem šahu, ki je bilo ob koncu prvenstva. Najbolj so se izkazali prav tisti, ki so imeli nekaj smole na počasnem prvenstvu, Maruša in Jaka Čop. Tim pa je z bronom ponovil uspeh iz počasnega šaha. Na pospešenem  prvenstvu so nastopili še Martin Debevec, Jan Salobir in Žan Bergant.

Večina naših šahistov se je uvrstila med deset najboljših v Sloveniji in jim v imenu kluba čestitam za ta velik uspeh.