• Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Domov

Alpe Adria 2011 - hitropotezni turnir v Avstriji

V nedeljo 18. septembra 2011 je v Avstriji (Feistritz Paternion) potekal turnir v hitropoteznem šahu, dopoldan moštveno, popoldan posamično tekmovanje.

Dopoldan se je v hitropoteznem šahu (vsak igralec ima na voljo 5 minut) pomerilo 15 ekip (večina iz Avstrije). Z dobro igro je ekipa ŠK Ig 1: Vesna Rožič, Jan Župec, Domen Hiti, Adrijan Rožič osvojila tretje mesto. Poznalo se nam je, da sta nam manjkala dva odlična igralca Samo Rožič in Tim Janželj, saj smo z njima lani osvojili prvo mesto. Naša druga ekipa ŠK Ig 2 je osvojila odlično osmo mesto. V tej ekipi so igrali predvsem zelo mladi igralci. Ekipa je igrala v postavi: Igor Jelen, Jaka Čop, Miha Jelen in Maruša Čop.

Popoldan se je igralo v posameznih kategorijah in člani ŠK Ig so v vseh konkurenčnih razredih prejeli mnogo pokalov in nagrad:

Miha Jelen:    2. mesto do 12 let
Jaka Čop:      1. mesto do 16 let
Maruša Čop:  1. mesto do 12 let
Domen Hiti:    2. mesto do 16 let
Vesna Rožič:  3. mesto v članski konkurenci in 1.mesto med ženskami
Igor Jelen:      1. mesto v članski konkurenci
Jan Župec:     6. mesto v članski konkurenci